Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

0800 20600

Lista e Kanaleve

Zgedh kanalin tënd të preferuar për të parë programin javor që kanalet tona ofrojnë. Shiko llojllojshmërinë që ArtMotion sjell në shtëpitë e juaja.

ART Kino 1 - Filmat e muajit MAJ

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

BLACK CRAB

Në një botë post-apokaliptike, gjashtë ushtarë në një mision të fshehtë duhet të transportojnë një paketë misterioze nëpër një arkipelag të ngrirë.

Boon

Katerina e ve, është e zënë duke u përpjekur të mbrojë veten dhe djalin e saj nga një organizatë kriminale lokale. Kur jetët e Nick Boon dhe Catherine kryqëzohen, ata e gjejnë veten të mbështetur tek njëri-tjetri për të mbrojtur gjithçka që ata përfaqësojnë

PANAMA

Një ish-marins punësohet nga një kontraktues i mbrojtjes për të udhëtuar në Panama për të mbyllur një marrëveshje armësh. Në këtë proces ai përfshihet me pushtimin e Panamasë nga SHBA dhe nxjerr një mësim të rëndësishëm për natyrën e vërtetë të pushtetit politik.

ART Kino 2 - Filmat e muajit MAJ

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

WINDFALL

Një burrë hyn në shtëpinë e zbrazët të pushimeve të një miliarderi, por gjërat shkojnë keq kur miliarderi arrogant dhe gruaja e tij provojnë të arratisen në minutën e fundit.

AS THEY MADE US

Një nënë e divorcuar përpiqet të bëjë paqe me familjen e saj jofunksionale pasi gjen një shans të dytë në dashuri.

RESCUED BY RUBY

Duke ndjekur ëndrrën e tij për t'u bashkuar me njësinë elitare të K-9, një ushtarak i shtetit bashkëpunon me një qen strehe shumë të zgjuar por të pabindur, Rubin.

ART Kino 3 - Filmat e muajit MAJ

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

UMMA

Amanda dhe vajza e saj jetojnë një jetë të qetë në një fermë amerikane, por kur hiri i nënës së saj të vdekur mbërrinë nga Koreja, Amanda përndiqet nga frika se mos bëhet nëna e saj.

A HOUSE ON THE BAYOU

Një çift me probleme dhe vajza e tyre, shkojnë me pushime në një shtëpi të izoluar në moçalin e Luizianës për t'u rilidhur si familje. Por kur vijnë vizitorë të papritur, uniteti fillon të shpërbëhet

THE PROTOTYPE

Një agjent qeveritar pengohet në një komplot alienësh për të pushtuar Tokën. Duke përdorur një lëng blu të krijuar nga alienët për t'i bërë ushtarët më të fortë, ai bëhet Prototipi - shpresa e vetme për njerëzimin.

MAJI në ART SPORT

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

UEFA CHAMPIONS LEAGUE

LA LIGA

LIGUE 1

MAJI në ART SPORT

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

BKT SUPERLIGA
VIVA FRESH LIGA E PARË

UEFA EUROPA LEAGUE
UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE

DFB POKAL

MAJI në ART SPORT

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

FORMULA 1

MOTO GP

ARTMOTION SUPERLIGA BASKETBOLL

MAJI në ARTDOKU 1

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

EMOJI NATION

Kjo histori na mundëson gjithashtu të deshifrojmë evolucionin modern të gjuhës dhe ndikimin gjithmonë të pranishëm të Big Tech, mjeshtrit e botës sonë dixhitale.

ROMAN EMPIRE

Kjo përzierje elegante e dokumentarit dhe kronika historike kronizon mbretërimet e trazuara e të dhunshme të Commodus, Jul Cezarit dhe Caligula.

ROTTEN

Rotten futet thellë në botën e prodhimit të ushqimit për të ekspozuar korrupsionin, mbeturinat dhe rreziqet reale pas zakoneve tuaja të përditshme ushqyese.

MAJI në ARTDOKU 2

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

EARTH AT NIGHT IN COLOR

Kjo seri dokumentarësh përdor teknologjinë më të fundit të kamerës për të kapur jetën e natës të kafshëve, duke zbuluar sjellje të reja të filmuara me ngjyra të plota si kurrë më parë.

MAN AMONG CHEETAHS

Regjisori i filmave të jetës së egër Bob Poole ndjek një gatopard nënë të quajtur Naborr, e cila është e vendosur të mbajë gjallë dy këlyshët e saj.

AFRICA'S PREDATOR ZONES

Hyni në fushat e betejës së Afrikës, arena të zhytura në një histori egërsie dhe gjaku, ku macet e mëdha kanë mbretëruar për shekuj. Këtu në fushat e hapura, kënetat me baltë dhe lumenjtë e thellë, këta super grabitqarë nuk mbijetojnë thjesht në kushte armiqësore dhe të pafalshme, ata lulëzojnë për shkak të tyre

MAJI në PRIME

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

THE STANDUPS

Zërat më të freskët të komedisë dalin në skenë në Los Angeles për gjashtë speciale gjysmë ore të mbushura me shaka dinake, anekdota gazmore dhe rrëfime të sikletshme.Zërat më të freskët të komedisë dalin në skenë në Los Angeles për gjashtë speciale gjysmë ore të mbushura me shaka dinake, anekdota gazmore dhe rrëfime të sikletshme.

BLOWN AWAY

Një reality show që paraqet fryrës xhami nga e gjithë bota që konkurrojnë për të qenë më të mirët. Një artist largohet pas çdo episodi.

TOO HOT TO HANDLE: Latino

Në këtë reality show, beqarët nga Amerika Latine dhe Spanja sfidohen të heqin dorë nga seksi për një çmim prej 100,000 dollarë amerikan.

MOST AMAZING VACATION RENTALS

Me një sy për çdo buxhet, tre udhëtarë vizitojnë shtëpitë e pushimeve me qira në të gjithë globin dhe ndajnë këshillat dhe truket e tyre.

SAS: WHO DARES WINS

Njëzet e pesë burra dhe gra dërgohen në malet e Andeve në Kilin qendror për të parë nëse kanë atë që duhet për të arritur në SAS.

MAJI në EPISODE

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

GANGLANDS

Mehdi, një grabitës i kualifikuar dhe Liana, një hajdute praktikante, përfshihen në një luftë në mes tregtarëve të drogës dhe duhet të bashkëpunojnë për të shpëtuar të dashurit e tyre.

ABSENTIA

Pasi shpallet e vdekur në mungesë, një agjente e FBI-së duhet të rimarrë familjen, identitetin dhe pafajësinë e saj kur ajo e gjen veten të dyshuar për një varg vrasjesh.

ORIGIN

Një grup të huajsh luftojnë për mbijetesë në bordin e një anije kozmike që shkon në një planet të largët.

THE SPY

Në vitet 1960, nëpunësi izraelit i shndërruar në agjent sekret Eli Cohen shkon fshehtas brenda Sirisë në një mision të rrezikshëm, për vite me radhë për të spiunuar për Mossad.

BIJA IME

Tetë vjeçarja Öykü është një vajzë e vogël e jashtëzakonshme, e cila ndryshe nga moshatarët e saj është shumë empatike dhe vëmendshme ndaj botës përreth saj. Kur tezja e saj, e cila ka qenë kujdestare e saj që nga lindja, e braktis atë, Öykü do të duhet të gjejë babanë e saj, Demirin.

MAJI në CineStar

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

UDHËTARËT

Mehdi, një grabitës i kualifikuar dhe Liana, një hajdute praktikante, përfshihen në një luftë në mes tregtarëve të drogës dhe duhet të bashkëpunojnë për të shpëtuar të dashurit e tyre.

NJË NJERI UJK MES NESH

Pasi shpallet e vdekur në mungesë, një agjente e FBI-së duhet të rimarrë familjen, identitetin dhe pafajësinë e saj kur ajo e gjen veten të dyshuarin kryesor në një varg vrasjesh.

SPIUN ME ZEMËR LUANI

Një grup të huajsh luftojnë për mbijetesë në bordin e një anije kozmike që shkon në një planet të largët.

KLUBI I TË DIVORCUARVE

Në vitet 1960, nëpunësi izraelit i shndërruar në agjent sekret Eli Cohen shkon fshehtas brenda Sirisë në një mision të rrezikshëm, për vite me radhë për të spiunuar për Mossad.

Ana

Tetë vjeçarja Öykü është një vajzë e vogël e jashtëzakonshme, e cila ndryshe nga moshatarët e saj është shumë empatike dhe vëmendshme ndaj botës përreth saj. Kur tezja e saj, e cila ka qenë kujdestare e saj që nga lindja, e braktis atë, Öykü do të duhet të gjejë babanë e saj, Demirin.

MAJI në PRINCE KIDS

Top programi mujor 01 - 31 MAJ 2022

ZHGËNJIMI

Princesha Tiabeanie, 'Bean', është e mërzitur për martesën e saj të afërt me Princin Merkimer. Më pas ajo takon Lucin, një demon dhe Elfon , dhe gjërat bëhen mjaft emocionuese dhe të rrezikshme.

LEGO NINJAGO MASTERS OF SPINJITZU

Kur fati i botës së tyre, Ninjago, sfidohet nga kërcënime të mëdha, i takon ninjave: Kai, Jay, Cole, Zane, Lloyd dhe Nya të shpëtojnë botën.

AMPHIBIA

E zakonshme Anne Boonchuy, 13 vjeç, gjen një kuti muzikore që e dërgon në Amfibi, një botë plot me bretkosa, zhaba dhe insekte gjigante. Me ndihmën e Sprig, ajo duhet të përshtatet me jetën në Amfibi dhe të zbulojë miqësinë e saj të parë të vërtetë në jetën e saj.

AINBO

Në frymën e Moana dhe Frozen, 'Ainbo - Spirit of the Amazon' është udhëtimi epik i një heroi të ri dhe udhërrëfyesve të saj shpirtërorë, 'Dillo' një armadillo e lezetshme dhe me humor dhe 'Vaca' një tapir budalla me përmasa të mëdha,të cilët nisin një kërkimi për të shpëtuar shtëpinë e tyre në pyllin spektakolar të Amazonës.

ROBOTECH KRONIKAT E HIJES

Duke vazhduar aty ku mbaroi seria origjinale, Scott Bernard vazhdon kërkimin e tij për Rick Hunter dhe fatin e SDF-3.

LEPURI PETER 2: I ARRATISURI

Thomas dhe Bea tani janë të martuar dhe jetojnë me Peter dhe familjen e tij të lepurit. I mërzitur nga jeta në kopsht, Pjetri shkon në qytetin e madh, ku takon personazhe në hije dhe përfundon duke krijuar kaos për të gjithë familjen.