Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

0800 20600

CHAMPIONS LEAGUE

CHAMPIONS LEAGUE MAJ 2022

VILLAREAL vs. LIVEROOL - E MARTË 03.05.2022, 21:00

REAL MADRID vs. MAN CITY - E MËRKURË, 04.05.2022, 21:00

FINALJA - E SHTUNË, 28.05.2022, 21:00

EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE MAJ 2022

FRANKFURT vs. WEST HAM - E SHTUNË, 05.05.2022, 21:00

Rangers vs. LEIPZIG - E SHTUNË, 05.05.2022, 21:00

FINALJA - E ENJTE, 18.05.2022, 21:00

EUROPA CONFERENCE LEAGUE

EUROPA CONFERENCE LEAGUE MAJ 2022

ROMA vs. LEICESTER - E SHTUNË, 05.05.2022, 21:00

MARSEILLE vs. FEYENOORD - E SHTUNË, 05.05.2022, 21:00

FINALJA - E MËRKURË, 25.05.2022, 21:00

LA LIGA

LA LIGA MAJ 2022

ATH BILBAO vs. VALENCIA - 07/08.05.2022

ATL. MADRID vs. REAL MADRID - 07/08.05.2022

BARCELONA vs. CELTA VIGO - 10/11.05.2022

ATL MADRID vs. SEVILLA - 14/15.05.2022

REAL MADRID vs. REAL BETIS - 21/22.05.2022

COPPA ITALIA

COPPA ITALIA MAJ 2022

JUVENTUS vs. INTER - 11.05.2022, 21:00

LIGEU 1

LIGEU 1 MAJ 2022

MARSEILLE vs. LYON - 01.05.2022, 20:45

LILLE vs. MONACO - 06.05.2022, 21:00

LYON vs. NANTES - 14.05.2022, 21:00

RENNES vs. MARSEILLE - 14.05.2022, 21:00

PSG vs. METZ - 21.05.2022, 21:00

FFK

FFK MAJ 2022

PRISHTINA vs. DRITA

NBA

NBA SHKURT 2022

ÇEREKFINALE (NDESHJA 2) - E SHTUNË, 07.05.2022

ÇEREKFINALE (NDESHJA 2) - E SHTUNË, 07.05.2022

ÇEREKFINALE (NDESHJA 3) - E SHTUNË, 14.05.2022

ÇEREKFINALE (NDESHJA 3) - E SHTUNË, 14.05.2022

GJYSMËFINALE (NDESHJA 1) - E MËRKURË, 18.05.2022

GJYSMËFINALE (NDESHJA 1) - E MËRKURË, 18.05.2022

GJYSMËFINALE (NDESHJA 2) - E DIEL, 22.05.2022

GJYSMËFINALE (NDESHJA 2) - E DIEL, 22.05.2022

GJYSMËFINALE (NDESHJA 3) - E ENJTE, 26.05.2022

GJYSMËFINALE (NDESHJA 3) - E ENJTE, 26.05.2022

FINALE (NDESHJA 1) - E HËNË, 30.05.2022

FORMULA 1

FORMULA MAJ 2022

Formula 1: GP Amerika Kualifikimet - E SHTUNË, 07.05.2022, 22:00

Formula 1: GP Amerika Gara - E DIEL, 08.05.2022, 21:30

Formula 1: GP Spanja Kualifikimet - E SHTUNË, 21.05.2022, 16:00

Formula 1: GP Spanja Gara - E DIEL, 22.05.2022, 15:00

Formula 1: GP Monaco Kualifikimet - E SHTUNË, 28.05.2022, 16:00

Formula 1: GP Monaco Gara - E DIEL, 29.05.2022, 15:00

Formula 2: GP Spanja Kualifikimet - E PREMTE, 20.05.2022

Formula 2: GP Spanja Sprint Race - E SHTUNË, 21.05.2022

Formula 2: GP Spanja Feature Race - E DIEL, 22.05.2022

Formula 2: GP Monaco Kualifikimet Grupi A - E PREMTE, 27.05.2022

Formula 2: GP Monaco Kualifikimet Grupi B - E PREMTE, 27.05.2022

Formula 2: GP Monaco Sprint Race - E SHTUNË, 28.05.2022

Formula 2: GP Monaco Feature Race - E DIEL, 29.05.2022

Formula 3: GP Spanja Kualifikimet - E PREMTE, 20.05.2022

Formula 3: GP Spanja Sprint Race - E SHTUNË, 21.05.2022

Formula 3: GP Spanja Feature Race - E SHTUNË, 21.05.2022

MotoGP

MotoGP MAJ 2022

MotoGP: GP Spanja Gara – Moto3 - E DIEL, 01.05.2022, 11:00

MotoGP: GP Spanja Gara – Moto2 - E DIEL, 01.05.2022, 12:20

MotoGP: GP Argjentina Gara – MotoGP - E DIEL, 01.05.2022, 14:00

MotoGP: GP Franca Gara – Moto3 - E DIEL, 15.05.2022, 11:00

MotoGP: GP Franca Gara – MotoGP - E DIEL, 15.05.2022, 12:20

MotoGP: GP Franca Gara – Moto2 - E DIEL, 15.05.2022, 14:00

MotoGP: GP Italia Gara – Moto3 - E DIEL, 29.05.2022, 11:00

MotoGP: GP Italia Gara – Moto2 - E DIEL, 29.05.2022, 12:20

MotoGP: GP Italia Gara – MotoGP - E DIEL, 29.05.2022, 14:00

DFB POKAL

DFB POKAL SHKURT 2022

SC FREIBURG vs. RB LEIPZIG - E MARTË, 19.04.2022, 20:45

ARTMOTION SUPERLIGA

BASKETBOLL: ARTMOTION SUPERLIGA SHKURT 2022

S.PRISHTINA vs. PRIZRENI 16 - 01.05.2022, 17:15

PEJA vs. BASHKIMI - 03.05.2022, 20:30

PRIZRENI 16 vs. S.PRISHTINA - 03.05.2022, 20:30

G.E YLLI vs. PRIZRENI 16 - 07.05.2022, 20:30

TREPÇA vs. PEJA/BASHKIMI - 08.05.2022, 17:00

G.E YLLI vs. PRIZRENI 16/S.PRISHTINA - 11.05.2022, 20:30

TREPÇA vs. PEJA/BASHKIMI - 12.05.2022, 20:30

PRIZRENI 16/S.PRISHTINA vs. G.E YLLI - 14.05.2022, 20:30

PEJA/BASHKIMI vs. TREPÇA - 15.05.2022, 17:00

PEJA/BASHKIMI vs. TREPÇA - 18.05.2022, 20:30

PRIZRENI 16/S.PRISHTINA vs. G.E YLLI - 19.05.2022, 20:30

TREPÇA vs. PEJA/BASHKIMI - 22.05.2022, 17:00

G.E YLLI vs. PRIZRENI 16/S.PRISHTINA - 22.05.2022, 20:30

FINALJA - NDESHJA 1 - 26.05.2022, 20:30

FINALJA - NDESHJA 2 - 29.05.2022, 17:00

BKT SUPERLIGA

BKT SUPERLIGA MAJ 2022

LLAPI vs. BALLKANI - 01.05.2022, 15:00

GJILANI vs. DRITA - 04.05.2022, 15:00

PRISHTINA vs. DRITA - 15.05.2022, 15:00

BALLKANI vs. GJILANI - 22.05.2022, 15:00

LLAPI vs. PRISHTINA - 22.05.2022, 15:00

KREJT KAMPIONAT MERRNA N’SHPI

Art Sport në Artmotion, platformën më të pasur, më atraktive dhe më ekskluzive sportive në Shqiptari ju ofron 25 kanale sportive me mbi 120 kompeticione e gara (kampionate, liga, kupa, ngjarje) të mbi 80 degëve sportive dhe mbi 40 llojeve të sporteve më prestigjioze në Botë: UEFA Liga e Kampionëve, Europa League, Conference League, La Liga, Serie A, Coppa Italia, Ligue 1, Superliga e Turqisë, Zvicrës, Belgjikës e Skocisë, NBA, Formula 1, 2, 3 dhe Moto GP e shumë e shumë ngjarje të tjera.

Poashtu, ngjarjet më ekskluzive të sporteve vendore: Superliga e Kosovës në Futboll, ndeshjet ndërkombëtare të klubeve Kosovare dhe komplet basketbollin e Kosovës së bashku me Ligën Unike dhe garat e klubeve dhe reprezentacioneve tona në FIBA. Jo pa arsye themi se Artmotion është kozmos sportiv i cili ju qon në krejt tjetër dimension.