Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

0800 20600

Ekskluzive BIG BROTHER KOSOVA

Ekskluzive: “Big Brother” së shpejti për herë të parë në Kosovë | ArtMotion dhe KlanKosova

Formati “Big Brother” po zgjerohet në një treg të ri mediatik, duke u transmetuar për herë të parë në territorin e Republikës të Kosovës, pas marrëveshjes me Banijay Rights.

Tashmë është zyrtare se marrëveshja mes Banijay, Artmotion dhe KlanKosova do të sjellë edicionin Big Brother VIP për herë të parë në Kosovë, në sezonin e ardhshëm televiziv.

Puna ka nisur si në aspektin teknik ashtu edhe në atë përmbajtësor dhe premiera e parë e spektaklit do të jetë në vjeshtë.

Deri më sot, formati “Big Brother” është realizuar në më shumë se 60 versione, me mbi 34,000 episode, 8,500 banorë të përfshirë në format, 6,400 eliminime duke numëruar 90 milionë ndjekës në rrjete sociale.

 

KOSOVA, NATIONS LEAGUE, KAMPIONATET EVROPIANE, KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN DHE NDESHJET MIQESORE NË FUTBOLL I BASHKOHEN FAMILJES ARTMOTION

Risitë në Artmotion nuk kanë të ndalur.

Pas platformes Digitalb dhe SuperSport, Artmotion do te sjell edhe ngjarjet më madhore të futbollit evropian dhe botëror ndërsa ajka mbi ëmbëlsirë janë: të gjitha ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës dhe te gjitha  Përfaqësueset Evropiane deri në vitin 2028.

Nga sivjet e deri më 2028, përmes platformës Artmotion mund ti shikoni të gjitha ndeshjet e “Dardanëve” në Ligën e Kombeve, në kualifikime për kampionatet evropiane dhe botërore duke përfshirë edhe të gjitha ndeshjet miqësore.

UEFA Nations League në edicionet 2022, 2024 dhe 2026 duke përfshirë finalet e këtij kompeticioni në 2023, 2025 dhe 2027 me top kombëtaret si Italia, Anglia, Gjermania, Franca, Belgjika e Portugalia vijnë drejtpërdrejt në ekranet tuaja.

Në Artmotion do ti përjetojmë emocionet e Kombëtares Shqiptare në të gjitha eventet duke mos harruar shqiptarët ne kombetaret e Maqedonisë së Veriut dhe Zvicres.

Pas edicionit të tretë, Finalissima vjen edhe me edicionin e katërt në vitin 2024 ku do të transmetohet në kanalet sportive të platformës më unike në vend.

Por, as kjo nuk është e tëra!

Befasit dhe kënaqësit në platformën më atraktive dhe më të pasur sportive në shqiptari nuk kanë të ndalur sepse Artmotion ju sjell edhe ndeshjet kualifikuese dhe kampionatet evropiane në futboll: Euro 2024 dhe Euro 2028.

Plus, ndeshjet kualifikuese nga kontinenti evropian për kampionatin botëror “United 2026” që fillojnë nga viti 2024 dhe do të transmetohen direkt në Artmotion.

Numëro e numëro dhe s’kanë fund.

Të gjitha këto, nga tani e deri në vitin 2028, vijnë drejtpërdrejt në platformën kampion e cila fjalën dhe premtimin e dhënë e plotëson:  Artmotion.

Moti ju kemi thënë se ky, është vetëm fillimi!

Zbritja e madhe në Artmotion vjen bashkë me Digitalb

Data e shumëpritur nga të gjithë klientet,1 Maji shënon rritjen edhe më të madhe të Artmotion, tani duke pershirë në përmbajtjen e vet të gjitha kanalet e Digitalb.

Nga 1 Maji të gjithë klienteve të Artmotion do të ju pasurohet më shumë pakoja të cilen e kanë, duke perfituar më shumë kanale ekskluzive të platformës Digitalb, si Top Channel, Top News, Bang Bang, Cufo, Explorer, Filma GOLD, MAX, Hits, Comedy, por edhe ekskluzivisht në Artmotion ligen më të madhe në botë, Premier liga dhe shumë kanale të sportit.
Përmbi 300 kanale të ndryshme, me internet të shpejte deri në 350mbps ju mundeson Artmotion, juve që deshironi t’I keni të gjitha në një vend, duke ja shtuar që sot Artmotion ka sherbim te jashtezakonshem ndaj klientit.

Kjo e bën Artmotion platformën më atraktive dhe më të permbushur në treg.

Risi tjeter me rëndesi për të gjithë klientet është që Artmotion nga data 3 Maj do të lansojë ofertë të jashtëzakonshme për të gjithë klientet që dëshirojne të kenë pakot tona, më kanale të shtuara të DGA. Klientet ekzistues të cilet kanë pako aktive dhe kontrate me Artmotion, kanalet e Digitalb do të ju shtohen në listë te kanaleve.

Pako Premium është pako e plotë me të gjitha kanalet e DGA dhe të Artmotion dhe është pakoja më e pasur në Kosove, me përmbi 300 kanale, internet deri në 350 mbps dhe 28 kanale të sportit, me të gjitha sportet në një vend.

Pako Full është pakoja familjare  më e permbushur dhe më e plota në treg, me perfshirje të kanalit Top Channel, e kanale tjera të DGA si dhe te gjitha kanalet turke, filma, dokumentar si dhe me kanale të sportit për të gjithë ata që dëshirojnë qe ne pakon familjarje, Pako Full ka edhe kanale te sportit ku klientet mund te shikojnë lojë nga liga e kampionëve, dhe lojë tjera të cilat
transmetohen në kanalet e sportit në Pakon Full.

Pako Light është pakoja e cila ka shumë kanale të DGA, Top News dhe kanale tjera familjare, si dhe të gjitha kanalet për femijes, si Cufo, Bang Bang, etj.

Vizitoni pikat e shitjes së Artmotion apo thirrni ne 080020600 dhe informohuni per risite në Artmotio, pakot, kanalet dhe ofertat për ju.

EKSKLUZIVE: Digitalb tani me ekskluzivisht ne Artmotion

Platformës më numër 1 ne vend ARTMOTION, nga data 1 Maj 2022 i shtohen kanalet e Digitalb dhe SuperSport.

Të gjithë abonentët e saj do të kenë mundesinë që kanalet e Digitalb ti percjellin në platformën numër 1 ne vend Artmotion.

Nga 1 Maji Top Channel, Top News, kanalet shume te dashura per femije si Cufo dhe BangBang, kanalet e filmave si: Aksion, Komedi, Drame, kanalet e dokumentareve si: Natyre dhe Histori e shumë e shumë tjera.

Ekskluzivitetit te ligave aktuale të Artmotion si Champions League, Europa League,Europa Conference League, La Liga, Serie A, Ligue 1, Coppa Italia, Superliga e Kosovës, Liga e Zvicrës, Kupa e Gjermanisë, Liga e Turqisë, Sportoto, dhe ngjarjeve të tjera sportive si NBA,
Superliga e Basketbollit të Kosovës, Liga Unike, Süper Lig e Turqisë, Euroliga, Legabasket , Formula 1, Moto GP, One Championship, Wimbledon dhe të gjitha garat e JUDO-s, me ardhjen e Digitalb i shtohen edhe 3 liga të mëdha si: Liga numer 1 e futbollit ne bote:
Premier Liga, Bundesliga dhe Liga e Shqipërisë.

Me të gjitha këto risi ne Artmotion bëhet plateforma me e pasure ne vend

Artmotion sjell ekstra shpejtësi dhe ekstra kanale në pakot e reja

Risitë në platformën Artmotion nuk kanë të ndalur!

Duke qenë vazhdimisht në hap me kohën për plotësimin e nevojave të klientëve, Artmotion vazhdon me ofrimin e kontentit më unik, shpejtësinë dhe stabilitetin e internetit.

Artmotion është platforma e cila ju ofron një përmbajtje ekskluzive të kanaleve vendore si Klan Kosova, RTV Dukagjini, Kanal10, AlsatM – kanale të cilat ofrojnë një program të larmishëm ekskluzivisht vetëm në Artmotion. Ju garantojmë shërbim të shpejtë dhe kualitativ.

Të gjithë ata të cilët abonohen në pakot tona për 3-5 vitet e ardhshme do të kenë mundësi që vetëm në Artmotion të përcjellin sportin me ligat më atraktive nacionale dhe ndërkombëtare të futbollit dhe sporteve tjera.

Pako Premium ka internet me shpejtësi deri në 350mbps, mbi 250 kanale HD, shumica e të cilave janë me ekskluzivitet në Artmotion si Liga e Kampionëve, SERIE A, La Liga, Ligue 1, Formula 1, NBA , Superligën e Kosovës në futboll, Basketbollin e Kosovës dhe Ligën Unike të Basketbollit, si dhe kanalet të cilat kërkohen nga familjet si seriale dhe filma të kanaleve më të mira turke.

Ju presim në të gjitha pikat e shitjes së Artmotion si dhe ju ftojmë të telefononi pa pagesë në 0800 20 600.

 

Zbritjet vazhdojnë edhe në Dhjetor

Dhjetori i zbritjeve në  Artmotion vazhdon me një ofertë të jashtëzakonshme për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të kenë në shtëpi të veta pakon më atraktive në treg, Pakon Kampion.


Pako Kampion e cila ka internet me shpejtësi deri në 250mbps, mbi 250 kanale HD, shumica e të cilave janë me ekskluzivitet në Artmotion si liga e kampioneve, SERIE A, La Liga, Ligue 1, Formula 1, Nba , Superligen e Kosovës në futball, Basketballi i Kosovës, dhe Ligen Unike të Basketbollit, si dhe kanalet të cilat kërkohen nga familjet seriale dhe filma të kanaleve më të mira turke.


Përgjatë muajit Dhjetor Artmotion ofron zbritje në Pako Kampion nga 24.90 EUR në muaj në 17. 90 EUR në muaj, si dhe vetëm për 99. EUR për abonim 6 mujor.


Të gjithë ata të cilët abonohen në pakon kampion për 3-5 vitet e ardhshme do të kenë mundësi që vetëm në Artmotion ti përcjellin sportin me ligat më atraktive nacionale dhe ndërkombëtare.


Vlen të theksohet se sot Artmotion ka shërbimin më të mirë në treg sa i përket ofrimit të programit kualitativ, internetit stabil dhe të qëndrueshëm.


Ju presim në të gjitha pikat e shitjes së artmotion si dhe telefononi pa pagesë në 0800 20 600
Knej O’ Loja
Knei O’Festa