CHAMPIONS LEAGUE

CHAMPIONS LEAGUE SHTATOR 2022

Napoli – Liverpool - E MARKURE 07.09.2022, 21:00

Inter – Bayern - E MARKURE 07.09.2022, 21:00

Napoli – Liverpool - E MARKURE 07.09.2022, 21:00

Bayern – Barcelona - E MARTE 13.09.2022, 21:00

Man City – Dortmund - E MARKURE 14.09.2022, 21:00

EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE SHTATOR 2022

Zurich – Arsenal - E ENJTE 08.09.2022, 18:45

Man Utd – Real Sociedad - E ENJTE 08.09.2022, 21:00

Lazio – Feyenoord - E ENJTE 08.09.2022, 21:00

Rennes – Fenerbahçe - E ENJTE 15.09.2022, 21:00

Arsenal – PSV - E ENJTE 15.09.2022, 21:00

EUROPA CONFERENCE LEAGUE

EUROPA CONFERENCE LEAGUE SHTATOR 2022

Ballkani – Cluj - E ENJTE 08.09.2022, 18:45

Sivasspor – Slavia Prague - E ENJTE 08.09.2022, 21:00

Slavia Prague – Ballkani - E ENJTE 1.09.2022, 18:45

Cluj – Sivasspor - E ENJTE 15.09.2022, 18:45

LA LIGA

LA LIGA SHTATOR 2022

Real Madrid – Betis - E SHTUNE 03.09.2022, 16:15

Sevilla – Barcelona - E SHTUNE 03.09.2022, 21:00

Real Madrid – Mallorca - E DIEL 11.09.2022, 14:00

Villarreal – Sevilla - E DIEL 18.09.2022, 16:15

Atletico Madrid – Real Madrid - E DIEL 18.09.2022, 21:00

LIGEU 1

LIGEU 1 SHTATOR 2022

Nantes – PSG - E SHTUNE 03.09.2022, 21:00

Marseille – Lille / Monaco – Lyon - E SHTUNE OSE E DIEL 10/11.09.2022

LYON vs. NANTES - 14.05.2022, 21:00

UEFA NATIONS LEAGUE

UEFA NATIONS LEAGUE SHTATOR 2022

Italia – Anglia - E PREMTE, 23.09.2022, 20:45> PRISHTINA vs. DRITA

Irlanda Veriore – Kosova - E SHTUNE, 24.09.2022, 18:00

Anglia – Gjermania - E HËNË, 26.09.2022, 20:45

Kosova – Qipro - E MARTE, 27.09.2022, 20:45

Shqipëria – Islanda - E MARTE, 27.09.2022, 20:45

SKY BET CHAMPIONSHIP

SKY BET CHAMPIONSHIP SHTATOR 2022

WBA – Burnley - E PREMTE, 02.09.2022, 21:00

Burnley – Norwich - E PREMTE, 09.09.2022, 21:00

Reading – Sunderland - E DIEL, 13.09.2022, 21:00

PRINCE CAFFE SUPERLIGA E BASKETBOLLIT

PRINCE CAFFE SUPERLIGA E BASKETBOLLIT SHTATOR 2022

Prishtina – Peja - 10/11.09.2022

Trepca – Bashkimi - 17/18.09.2022

G.E Ylli – Prishtina - 17/18.09.2022

Peja – G.E Ylli - 23/24.09.2022

Trepca – Prishtina - 01/02.10.2022

FIBA EUROPE CUP NE BASKETBOLL – TURNEU KUALIFKUES (MITROVICË)

FIBA EUROPE CUP NE BASKETBOLL – TURNEU KUALIFKUES (MITROVICË) SHTATOR 2022

Trepca – Gottingen - E PREMTE, 27.09.2022

AEK Larnaca – Thor Thorlakshofen - E PREMTE, 27.09.2022

Trepça/Gottingen – Sporting - E SHTUNË, 28.09.2022

AEK Larnaca/Thor Thorlakshofen – Anwerp - E SHTUNË, 28.09.2022

Finalja për një vend në fazën e grupeve - E DIEL, 29.09.2022

FORMULA 1

FORMULA SHTATOR 2022

Kualifikimet - E SHTUNE, 03.09.2022, 15:00

Gara - E DIEL, 04.09.2022, 15:00

Kualifikimet - E SHTUNE, 10.09.2022, 16:00

Gara - E DIEL, 11.09.2022, 15:00

Qualifying Session - E SHTUNE, 02.09.2022, 14:00

Sprint Race - E SHTUNE, 03.09.2022, 17:00

Feature Race - E DIEL, 04.09.2022, 10:20

Qualifying Session - E DIEL, 09.09.2022

Sprint Race - E SHTUNE, 10.09.2022

Feature Race - E DIEL, 11.09.2022

Qualifying Session - E SHTUNE, 02.09.2022, 14:00

Sprint Race - E SHTUNE, 03.09.2022, 10:25

Feature Race - E DIEL, 04.09.2022, 8:45

Qualifying Session - E DIEL, 09.09.2022

Sprint Race - E SHTUNE, 10.09.2022

Feature Race - E DIEL, 11.09.2022

MotoGP

MotoGP SHTATOR 2022

GP San Marino Moto 3 - Kualifikimet - E SHTUNE, 03.09.2022, 12:35

GP San Marino Moto 3 - Kualifikimet - E SHTUNE, 03.09.2022, 14:10

GP San Marino Moto 3 - Kualifikimet - E SHTUNE, 03.09.2022, 15:10

GP San Marino Moto 3 - Gara - E DIEL, 04.09.2022, 11:00

GP San Marino Moto 2 - Gara - E DIEL, 04.09.2022, 12:20

GP San Marino Moto GP - Gara - E DIEL, 04.09.2022, 14:00

- E SHTUNE, 17.09.2022, 12:35

GP Spanja Moto GP - Kualifikimet - E SHTUNE, 17.09.2022, 13:30

GP Spanja Moto 2 - Kualifikimet - E SHTUNE, 17.09.2022, 15:35

GP Spanja Moto 3 - Gara - E DIEL, 18.09.2022, 11:00

GP Spanja Moto 2 - Gara - E DIEL, 18.09.2022, 12:20

GP Spanja Moto GP - Gara - E DIEL, 18.09.2022, 14:00

GP Japonia Moto 3 - Kualifikimet - E SHTUNE, 24.09.2022, 05:35

GP Japonia Moto 2 - Kualifikimet - E SHTUNE, 24.09.2022, 06:20

GP Japonia Moto GP - Kualifikimet - E SHTUNE, 24.09.2022, 08:05

GP Japonia Moto 3 - Gara - E DIEL, 25.09.2022, 05:00

GP Japonia Moto 2 - Gara - E DIEL, 25.09.2022, 06:20

GP Japonia Moto GP - Gara - E DIEL, 25.09.2022, 08:00

KREJT KAMPIONAT MERRNA N’SHPI

Art Sport në Artmotion, platformën më të pasur, më atraktive dhe më ekskluzive sportive në Shqiptari ju ofron 25 kanale sportive me mbi 120 kompeticione e gara (kampionate, liga, kupa, ngjarje) të mbi 80 degëve sportive dhe mbi 40 llojeve të sporteve më prestigjioze në Botë: UEFA Liga e Kampionëve, Europa League, Conference League, La Liga, Coppa Italia, Ligue 1, Superliga e Turqisë, Zvicrës, Belgjikës e Skocisë, NBA, Formula 1, 2, 3 dhe Moto GP e shumë e shumë ngjarje të tjera.

Poashtu, ngjarjet më ekskluzive të sporteve vendore: Superliga e Kosovës në Futboll, ndeshjet ndërkombëtare të klubeve Kosovare dhe komplet basketbollin e Kosovës së bashku me Ligën Unike dhe garat e klubeve dhe reprezentacioneve tona në FIBA. Jo pa arsye themi se Artmotion është kozmos sportiv i cili ju qon në krejt tjetër dimension.