Ekskluzive: “Big Brother” së shpejti për herë të parë në Kosovë | ArtMotion dhe KlanKosova

Formati ?Big Brother? po zgjerohet ne nje treg te ri mediatik, duke u transmetuar per here te pare ne territorin e Republikes te Kosoves, pas marreveshjes me Banijay Rights.

Tashme eshte zyrtare se marreveshja mes Banijay, Artmotion dhe KlanKosova do te sjelle edicionin Big Brother VIP per here te pare ne Kosove, ne sezonin e ardhshem televiziv.

Puna ka nisur si ne aspektin teknik ashtu edhe ne ate permbajtesor dhe premiera e pare e spektaklit do te jete ne vjeshte.

Deri me sot, formati “Big Brother” eshte realizuar ne me shume se 60 versione, me mbi 34,000 episode, 8,500 banore te perfshire ne format, 6,400 eliminime duke numeruar 90 milione ndjekes ne rrjete sociale.

 

Kosova, nations league, kampionatet evropiane, kualifikimet për botërorin dhe ndeshjet miqesore në futboll i bashkohen familjes artmotion

Risite ne Artmotion nuk kane te ndalur.
Pas platformes Digitalb dhe SuperSport, Artmotion do te sjell edhe ngjarjet me madhore te futbollit evropian dhe boteror ndersa ajka mbi embelsire jane: te gjitha ndeshjet e Perfaqesueses se Kosoves dhe te gjitha Perfaqesueset Evropiane deri ne vitin 2028.

Nga sivjet e deri me 2028, permes platformes Artmotion mund ti shikoni te gjitha ndeshjet e ?Dardaneve? ne Ligen e Kombeve, ne kualifikime per kampionatet evropiane dhe boterore duke perfshire edhe te gjitha ndeshjet miqesore.

UEFA Nations League ne edicionet 2022, 2024 dhe 2026 duke perfshire finalet e ketij kompeticioni ne 2023, 2025 dhe 2027 me top kombetaret si Italia, Anglia, Gjermania, Franca, Belgjika e Portugalia vijne drejtperdrejt ne ekranet tuaja.

Ne Artmotion do ti perjetojme emocionet e Kombetares Shqiptare ne te gjitha eventet duke mos harruar shqiptaret ne kombetaret e Maqedonise se Veriut dhe Zvicres.

Pas edicionit te trete, Finalissima vjen edhe me edicionin e katert ne vitin 2024 ku do te transmetohet ne kanalet sportive te platformes me unike ne vend.

Por, as kjo nuk eshte e tera!

Befasit dhe kenaqesit ne platformen me atraktive dhe me te pasur sportive ne shqiptari nuk kane te ndalur sepse Artmotion ju sjell edhe ndeshjet kualifikuese dhe kampionatet evropiane ne futboll: Euro 2024 dhe Euro 2028.

Plus, ndeshjet kualifikuese nga kontinenti evropian per kampionatin boteror ?United 2026? qe fillojne nga viti 2024 dhe do te transmetohen direkt ne Artmotion.

Numero e numero dhe s?kane fund.
Te gjitha keto, nga tani e deri ne vitin 2028, vijne drejtperdrejt ne platformen kampion e cila fjalen dhe premtimin e dhene e ploteson: Artmotion.

Moti ju kemi thene se ky, eshte vetem fillimi!

 

EKSKLUZIVE: Digitalb tani me ekskluzivisht ne Artmotion

Platformes me numer 1 ne vend ARTMOTION, nga data 1 Maj 2022 i shtohen kanalet e Digitalb dhe SuperSport.

Te gjithe abonentet e saj do te kene mundesine qe kanalet e Digitalb ti percjellin ne platformen numer 1 ne vend Artmotion.

Nga 1 Maji Top Channel, Top News, kanalet shume te dashura per femije si Cufo dhe BangBang, kanalet e filmave si: Aksion, Komedi, Drame, kanalet e dokumentareve si: Natyre dhe Histori e shume e shume tjera.

Ekskluzivitetit te ligave aktuale te Artmotion si Champions League, Europa League,Europa Conference League, La Liga, Serie A, Ligue 1, Coppa Italia, Superliga e Kosoves, Liga e Zvicres, Kupa e Gjermanise, Liga e Turqise, Sportoto, dhe ngjarjeve te tjera sportive si NBA,
Superliga e Basketbollit te Kosoves, Liga Unike, Sper Lig e Turqise, Euroliga, Legabasket , Formula 1, Moto GP, One Championship, Wimbledon dhe te gjitha garat e JUDO-s, me ardhjen e Digitalb i shtohen edhe 3 liga te medha si: Liga numer 1 e futbollit ne bote:
Premier Liga, Bundesliga dhe Liga e Shqiperise.

Me te gjitha keto risi ne Artmotion behet plateforma me e pasur ne vend

Artmotion sjell ekstra shpejtësi dhe ekstra kanale në pakot e reja

Risit n platformn Artmotion nuk kan t ndalur!

Duke qen vazhdimisht n hap me kohn pr plotsimin e nevojave t klientve, Artmotion vazhdon me ofrimin e kontentit m unik, shpejtsin dhe stabilitetin e internetit.

Artmotion sht platforma e cila ju ofron nj prmbajtje ekskluzive t kanaleve vendore si Klan Kosova, RTV Dukagjini, Kanal10, AlsatM ? kanale t cilat ofrojn nj program t larmishm ekskluzivisht vetm n Artmotion. Ju garantojm shrbim t shpejt dhe kualitativ.

T gjith ata t cilt abonohen n pakot tona pr 3-5 vitet e ardhshme do t ken mundsi q vetm n Artmotion t prcjellin sportin me ligat m atraktive nacionale dhe ndrkombtare t futbollit dhe sporteve tjera.

Pako Premium ka internet me shpejtsi deri n 350mbps, mbi 250 kanale HD, shumica e t cilave jan me ekskluzivitet n Artmotion si Liga e Kampionve, SERIE A, La Liga, Ligue 1, Formula 1, NBA , Superlign e Kosovs n futboll, Basketbollin e Kosovs dhe Lign Unike t Basketbollit, si dhe kanalet t cilat krkohen nga familjet si seriale dhe filma t kanaleve m t mira turke.

Ju presim n t gjitha pikat e shitjes s Artmotion si dhe ju ftojm t telefononi pa pages n 0800 20 600.

 

Zbritjet vazhdojnë edhe në Dhjetor

Dhjetori i zbritjeve n Artmotion vazhdon me nj ofert t jashtzakonshme pr t gjith t interesuarit q dshirojn t ken n shtpi t veta pakon m atraktive n treg, Pakon Kampion.


Pako Kampion e cila ka internet me shpejtsi deri n 250mbps, mbi 250 kanale HD, shumica e t cilave jan me ekskluzivitet n Artmotion si liga e kampioneve, SERIE A, La Liga, Ligue 1, Formula 1, Nba , Superligen e Kosovs n futball, Basketballi i Kosovs, dhe Ligen Unike t Basketbollit, si dhe kanalet t cilat krkohen nga familjet seriale dhe filma t kanaleve m t mira turke.


Prgjat muajit Dhjetor Artmotion ofron zbritje n Pako Kampion nga 24.90 EUR n muaj n 17. 90 EUR n muaj, si dhe vetm pr 99. EUR pr abonim 6 mujor.


T gjith ata t cilt abonohen n pakon kampion pr 3-5 vitet e ardhshme do t ken mundsi q vetm n Artmotion ti prcjellin sportin me ligat m atraktive nacionale dhe ndrkombtare.


Vlen t theksohet se sot Artmotion ka shrbimin m t mir n treg sa i prket ofrimit t programit kualitativ, internetit stabil dhe t qndrueshm.


Ju presim n t gjitha pikat e shitjes s artmotion si dhe telefononi pa pages n 0800 20 600
Knej O? Loja
Knei O?Festa